Historie

Síťovka spatřila světlo světa již v roce 1926, kdy ji začal vyrábět český podnikatel Vavřín Krčil. Výroba síťovek byla pravá ruční práce. Z hedvábné příze je vyráběly dělnice. Lidé si je rychle oblíbili, protože tyto tašky byly skladné a levné. Začaly se vyrábět síťovky všech možných druhů. Některé sloužily na nákup a některé byly dokonce módním doplňkem a ženy je nosily na vycházky. Také byly vhodné pro sport a volný čas, těmto se říkalo tlumokové.

Jejich objev byl převratný, bohužel Vavřín Krčil zřejmě neměl dostatek finančních prostředků k získání mezinárodního patentu. A tak se síťovka dostala i do zahraničí. Není se co divit, že se standardně používala v Evropě, ale že se poměrně rychle dostala i do severní Afriky, to je téměř záhada….

V letech 1948 – 1989, tedy do sametové revoluce, se objevovaly síťovky v ulicích naplněné čerstvým ovocem a zeleninou, lahvemi s pivem a na Vánoce jsme v nich mohli vidět i kapry.

Od roku 2012 již začíná nový brand - Česká síťovka, kterou založila paní Karolína. Portfolio se neustále rozšiřuje a jistě ne náhodou.

Přednosti síťovky jsou zřejmé – je lehká, je skladná a dá se vyprat!!! Prostě geniální.