O CS Conceptu

 

Začalo to síťovkou a rozhodnutím, že chci znovu obnovit výrobu tradiční síťové tašky. Už tehdy jsem věděla, že půjdu ještě o něco dál. Měla jsem jasnou vizi, že jednou budu síťovinu používat nejen na tašky, ale i na oblečení a kabelky.

 

Jako každá žena se ráda hezky obléknu, ale netrávím celé dny před zrcadlem, abych vyladila outfit. Mám ráda originalitu a vždycky jsem toužila vlastnit alespoň jeden kousek oblečení, který je unikát, neseženete ho v každém shopping centru a má duši. Prostě slow fashion. Radši budu mít jeden kvalitní kus ušitý s láskou a chutí, než 10 levných kopií, ušitých za příšerných podmínek někde v Indii. 

 

Díky České síťovce se v mém životě objevila spousta lidí, se kterými jsme si vzájemně měli co předat. Lidi, kteří navrhují, tvoří, vkládají do svých kousků kus sami sebe, ať už to jsou návrháři, brašnáři, švadleny nebo obnovují staré řemeslné tradice. První nápady na sebe nenechaly dlouho čekat. Začalo to tričkem. Vymyslela jsem ho ve spolupráci s Petrou, majitelkou značky Alternative. Nakonec jsou z jednoho prototypu dva typy neotřelých triček se sítí a troufám si říct, že tím naše spolupráce nekončí. 

 

V jedné chráněné dílně jsem potkala paní, která ovládá tisíc let starou techniku pletení na rámu, tzv. krosienky. Bylo nasnadě, že z téhle spolupráce vzejde vymazlená, originální, pletená kabelka, kterou jen tak z ramene nesundáte. 

 

Pořád jsem hledala způsob, jak síťovku dostat ještě dál. Mám ráda jednoduché věci, volné ruce, a tak se zrodil multifunkční batůžek. Dát si do něj můžete cokoliv, jen ne prosím nákup. 

 

A jako taková “chutovčička” nakonec, holandská značka BOHO TIFFIN – Fashion for Food povýšila obyčejný nerezový ešus na módní doplněk k sežrání. Stali jsme se výhradním distributorem jejich jídlonosičů pro ČR. Tihle ručně malovaní krasavci jsou nejen praktickou krabičkou na jídlo, ale i úchvatným módním doplňkem. Věřte mi, že najednou si vaření a přípravu jídel na druhý den zamilujete.